top of page

Group

Public·233 members

(ΡΟΉ!!) Διαγόρας Ρόδου εναντίον Ιωνικός μετάδοση σκορ 29 Οκτωβρίου 2023

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 11', όταν ο Σμυρλής με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα ο Διαγόρας πέτυχε ...

Διαγόρας Ρόδου – Ιωνικός 3-5Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι-οφ της Super League 2, η ομάδα μας επέστρεψε στις επιτυχίες και επικράτησε 3-5 του Διαγόρα στην Ρόδο. Ο Ιωνικός, έφτασε τους 50 βαθμούς και βρίσκεται στην κορυφή, εκεί όπου συγκατοικεί με τον Λεβαδειακό. Η μάχη της ανόδου, θα κριθεί στην τελευταία στροφή του πρωταθλήματος, όπου η ομάδα μας φιλοξενεί τον Εργοτέλη στο γήπεδο της Νεάπολης (Τετάρτη 19/5, 15:30 ERTSPORTS 2). Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 11’, όταν ο Σμυρλής με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0. Οι συνθέσεις των ομάδων: Ιωνικός (Βασίλης Βούζας): Πουρής, Απ. Παπαζούδης, Ρουσάκης (66’ Ευαγγελάτος), Μωραίτης, Μακράκης, Λανγκλέ, Φουρτάδο, Σάλτο, Κεφαλούκος, Κριστόρι, Σωτ. Παπαζούδης (46' Χαλαουάνι). Διαγόρας (Γιώργος Φοιρός): Βελλίδης, Μπριλάκης, Σαλαμαστράκης, Σπάρταλης (83’ Γεωργιάδης), Ρούσεφ (87’ Δήμου), Χρήστου, Μπακομήτρος, Ακόστα (80’ Μπελεγρίνης), Ταραχούλσκι, Τσιάτσιος, Πουλόπουλος. ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θάνος (Γρεβενών). ΒΟΗΘΟΙ: Γεωργιάδης (Κοζάνης), Καραϊσαρίδης (Πιερίας)Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94. Καλαμάτα Ηλιούπολη μετάδοση σκορ 28 Οκτωβρίου 2023 πριν από 19 ώρες — Πήγε Ιωνικό ο ΓκαρντάφσκιΑκολούθησε το ίδιο δρομολόγιο με τους Τασουλή, Ιγκλέσιας ο 33χρονος Γερμανός μέσος. Διαγόρας Ρόδου εναντίον Χανιά ... [[SPORT TV]<] Ολυμπιακός Β εναντίον Τηλυκράτης πριν από 18 ώρες — Διαγόρας-ΑιγάλεωΑκολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94. (ΣΉΜΕΡΑ***) Διαγόρας Ρόδου εναντίον Χανιά μετάδοση σκορ 15 Οκτ 2023 — 2023 πριπριν από 2 ... Δύο λεπτά αργότερα ο Διαγόρας πέτυχε και δεύτερο γκολ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αθανασίου. Από εκεί και πέρα ο Ιωνικός αφυπνίστηκε και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο γυρνώντας πλήρως το παιχνίδι με τρία γκολ, έχοντας και τρία δοκάρια! Το 2-1 ήρθε στο 16’ με το πλασέ του Κύργια, στο 29’ ο Μάναλης είχε δοκάρι με κεφαλιά, ενώ και στο 36’ η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι (στην εξωτερική μεριά) αυτή την φορά από πλασέ του Ρόλε. Πέντε λεπτά αργότερα, η ομάδα μας, ισοφάρισε με αντεπίθεση για σεμινάριο και δυνατό σουτ του Νιάσε, ενώ στο 43’ ήταν η σειρά του Αμπούντ-Ομάρ να σημαδέψει το δοκάρι και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Ρόλε με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην γωνιά του αντίπαλου γκολκίπερ για το 2-3 της ανάπαυλας. Στην επανάληψη, η ομάδα μας, δεν αντιμετώπισε προβλήματα και καθάρισε άνετα το παιχνίδι. Στο 52’ πέτυχε το 2-4 με ωραίο πλασέ του Κάστρο (έφτασε τα 15 γκολ συνολικά στο πρωτάθλημα) από ασίστ του Μάναλη, ενώ στο 60’ ο Διαγόρας μείωσε σε 3-4, όταν ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε το πέναλτι του Μπαστακού σε πρώτο χρόνο αλλά ο Νάτσης πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. (ροή@) Χανιά Παναχαϊκή μετάδοση σκορ 28 Οκτωβρίου 2023 πριν από 19 ώρες — Χανιώτης ο ΝτίαςΤα Χανιά ανακοίνωσαν και επίσημα την απόκτηση του Χόρχε Ντίας. [[ΤΗΛΕΌΡΑΣΗ]] Γιούχτας εναντίον Διαγόρας Ρόδου πριν από 8 ημέρες ... Β’ Εθνική: «Ανάσανε» ο Διαγόρας, «βουλιάζει» ο ΙωνικόςΈνα γκολ του Ταραχούλσκι στο 5’ έδωσε στον Διαγόρα νίκη με τεράστια βαθμολογική σημασία κόντρα στον Ιωνικό με σκορ 1-0. Με αυτό το «τρίποντο» στη Νεάπολη, η ομάδα της Ρόδου δείχνει να καθαρίζει μετά από 30 αγωνιστικές την υπόθεση «παραμονή» στη Β’ Εθνική και με 41 βαθμούς μπορεί υπό προϋποθέσεις να διεκδικήσει ακόμη και την είσοδό της στα πλέι οφ. Οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία στο 86’, όταν κεφαλιά του Φουρτάδο σταμάτησε στο δοκάρι. Το ματς κρίθηκε στη δύναμη και τις προσωπικές μονομαχίες και είναι χαρακτηριστικό ότι ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε οκτώ κίτρινες κάρτες. Κορυφαίος για τους νικητές ο Ταραχούλσκι, ο οποίος ήταν ανίκητος στο ψηλό παιχνίδι μέσα στην περιοχή του Ιωνικού. Μετά από αυτή την ήττα, οι γηπεδούχοι όχι μόνο έχασαν την ευκαιρία να ανέβουν στη βαθμολογία ενόψει των πλέι οφ, αλλά πλέον η απόσταση που τους χωρίζει από την προτελευταία Καλαμάτα έχει μειωθεί στους πέντε βαθμούς. Ολυμπιακός Β εναντίον Ιωνικός μετάδοση σκορ 14/10/2023 13 Οκτ 2023 — Διαγόρας Ρόδου εναντίον Παναιτωλικός μετάδοση σκορ 11 1 Σεπ 2023 — ((παρακολουθήστε ζωντανά###)) ΠΑΟΚ Β εναντίον Iraklis 1908 μ μετάδοση ( ... [[[ζω###]]^] Ηλιούπολη εναντίον Ιωνικός ζωντανή 1 Οκτωβρίου 30 Σεπ 2023 — Βέροια εναντίον Διαγόρας Ρόδου μετάδοση15:15. ΤΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΧΕΙ εναντίον Παναιτωλικός μετάδοση σκορ Εκτός από τα σκορ της ομάδας Παναιτωλικός...